Jdi na obsah Jdi na menu
 


AMERIKA-2009

28. 10. 2009
AKCE AMERIKA-2009

PRO VŠECHNY KDO NA STÁTNÍ SVÁTEK DNE 28.10.2009 MĚLI VOLNO JSME PŘIPRAVILI AKCI V OKOLÍ KARLŠTEJNA - AMERIKA 2009. ObrazekSRAZ BYL NA SMÍCHOVSKÉM NÁDRAŽÍ V 8.40 HODIN. VLAK Os 19904 ODJÍŽDĚL V 8.58 SMĚR BEROUN. VYSTOUPILI JSME VE VRÁŽI U BEROUNA A PŘES SVATÝ JAN POD SKALOU JSME PUTOVALI NA KARLŠTEJN.

HNED V ÚVODU JE TŘEBA POZNAMENAT, ŽE SE NAKONEC AKCE PŘÍMO ZŮČASTNILAObrazek JEN PTAKOPYSKOVA SMEČKA. ČÁST TRASY ABSOLVOVALI CHLAPI ZE ŠVEHLOVA RODU A NA KARLŠTEJNĚ NÁM PRVNÍ POMOC POSKYTLO HARTLOVO DOUPĚ. TAK ALE PĚKNĚ OD ZAČÁTKU. ZATÍMCO HANKA ULEHLA A LÉČILA VIRA, SVOBODOVCI SE VYDALI

ObrazekDO ÚSTÍ NAD LABEM A NIKDO DALŠÍ SE NA AKCI NEPŘIHLÁSIL.
CESTA BYLA NÁROČNÁ, PŘEDEVŠÍM PRO VĚRNÉHO ČTYŘNOŽCE, ALE VIDĚLI JSME JINDE NEVÍDANÉ.....
PO DOPUTOVÁNÍ DO SVATÉHO JANA POD SKALOU JSME SE SETKALI PO DLOUHÝCH LÉTECH SE ŠVEHLOVCI. BYLO JICH ZASE O NĚCO ObrazekVÍC, ALE BYLI VYSMÁTÍ JAKO OBVYKLE. SEZNÁMILI JSME SE Z MALÝM ALEXEM A ŠLI NA SKÁLU, KTERÁ DALA OBCI JMÉNO. CESTA BYLA NÁROČNÁ A NĚKTEŘÍ ÚČASTNÍCI VYŽADOVALI I NOŠENÍ... PO VÝSTUPU NA SKÁLU JSME BYLI ODMĚNĚNI KRÁSNÝM VÝHLEDEM DO SVATOJÁNSKÉHO ŮDOLÍ. U POUTNÍHO KŘÍŽE JSME ObrazekVZPOMĚLI NA NAŠEHO KAMARÁDA  PŘÍRODOVĚDCE LÁĎU HORKÉHO, KTERÝ TRAGICKY ZAHYNUL V ROCE 2007. BYL TO PRÁVĚ LÁĎA HORKÝ, KTERÝ NÁS NAPOSLEDY PROVÁZEL ÚZEMÍM ČESKÉHO KRASU A ZAVEDL NÁS I NA MALOU AMERIKU. NA SKÁLE JSME SE ObrazekTRHLI OD CHLAPŮ ŠVEHLOVÝCH A POKRAČOVALI DÁL KE KARLŠTEJNU. NEJPRVE JSME NAVŠTÍVILI SKANZEN SOLVAYOVY VÁPENCOVÉ LOMY. ŠLI JSME PO KOLEJÍCH TAK DLOUHO, AŽ JSME NARAZILI NA MUZEUM TĚŽBY A DOPRAVY VÁPENCE. ZDE JSME SI ZAPLATILI PROHLÍDKU, ObrazekPOVOZILI SE TĚŽEBNÍ ÚZKOKOLEJKOU A PROŠLI TĚŽEBNÍ ŠTOLU S PRŮVODCEM. TADY VE SKANZENU JSME STRÁVILI DVĚ DLOUHÉ HODINY, KTERÉ NÁM V ZÁVĚRU SCHÁZELI K NÁVŠTĚVĚ MALÉ AMERIKY. PO PROHLÍDCE SKANZENU JSME POKRAČOVALI SMĚREM NA BUBOVICKÉ VODOPÁDY. PŘÍRODA NÁM PŘIPRAVILA PĚKNĚ PESTRÉ PODZIMNÍ BARVY A TAK JSME SE MOHLI I KOCHAT TOU NÁDHEROU VŠUDEKOLEM. PROCHÁZELI JSME ŽLUTOU BUKOVINOU A PŘIPADALI SI JAKO V POHÁDCE. VŠE V JEDNÉ BARVĚ. POTOM SE PO PRAVÉ STRANĚ CESTY ZMĚNIL LES NA SMRKOVÝ A PROCHÁZELI JSME ŽLUTOZELENÝM KRÁLOVSTVÍM. PO CESTĚ UŽ BYLY SPADANÉ HNĚDÉ LISTY A VŠE BYLO KRÁSNĚ BAREVNÉ. KONEČNĚ JSME DOŠLI K BUBOVICKÝM VODOPÁDŮM. VODOPÁDY NIKAM NEPÁDILI, PROTOŽE CHYBĚLA POTŘEBNÁ VODA, ALE ASPOŇ JSME NAVŠTÍVILI JESKYNI NAD VODOPÁDY. ŽÁDNÉHO MEDVĚDA JSME TAM NENAŠLI. PAK UŽ JSME SI JEN PŘÁLI, ABY SE OBJEVILY VĚŽE HRADU KARLŠTEJN A MOHLI JSME ŘÍCI - HURÁ, MÁME TU ŠTREKU ZA SEBOU! TEN POHLED NA HRAD ALE STOJÍ ZA TO! JE TO OPRAVDOVÝ SKVOST MEZI HRADY! NA KARLŠTEJNĚ JSME NAVŠTÍVILI, PO BLOUDĚNÍ, HARTLOVO DOUPĚ, KTERÉ NÁM PŘEDSTAVILO ZTRACENOU DCERU KATKU ŠTRAUSOVOU, DNES HARTLOVOU, S CHOTĚM DANEM A DÍTKAMI MATYÁŠEM A MADLENKOU. TÍMTO DĚKUJEME ZA KÁVU, ŠÁTEČKY A KRUPICAJDU! TAK VĚRNÝM ČTENÁŘŮM NEZBÝVÁ, NEŽ POČKAT NA DALŠÍ AKCI A DOUFÁM, ŽE NÁS NĚKDO TAKÉ PODPOŘÍ SVOU ÚČASTÍ!
PA PTAKOPYSK

 

Náhledy fotografií ze složky Svatojánské putování

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář